Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 20:25

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Petak, 07 Avgust 2020, 11:54 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Dragi prijatelji, docekah, konacno, da i ja ponovo odem na voljeno Ostrvo! :op-op:

U nenormalno vreme, ali ko te pita! Daj sta das! :mrgreen:

Cetiri godine pauze...zalost...korona...plus, kada smo se culi sa gazdaricom naseg hotela u Pefkariju, polovinom januara 2020., ispostavilo se da je ceo hotel vec rezervisan u periodu u kome mi najcesce tamo boravimo..."ostali su nam" samo novi apartmani...nije mi bilo pravo, ali- sta se tu moze! Ko pre devojci- njegova je! :shifty:

Elem, kada je "pala" i rezervacija, nekako se lakse disalo...delovalo je "da je sve nadohvat ruke"...do pocetka marta...a onda- novo "tugovanje", strahovanje...da li ce do leta sve da prodje, ili nece...

Zoki je vise puta izrazavao sumnju u to da cemo otici, a ja sam se nadala- do poslednjeg casa! :mrgreen: I- isplatilo mi se! :op: :op-op:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 07 Avgust 2020, 12:07 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Predostroznosti radi, ja sam se totalno izolovala od ljudi...imala sam nekoliko "susreta" van kuce za 5 meseci...i dalje se ne druzim, ne vidjam...ako i da- nakratko, napolju, bez grljenja i rukovanja, mada se cesto pitam da li treba tako... :shifty: Krenula sam da farbam po kuci...i naredna skoro 2 meseca sam se utopila u farbu! Htela sam "samo" da preuredim stocice sa tasoskim uspomenama, a onda sam ofarbala sve sitno sto se moglo...pa krenula na vrata, stokove, radijatore i cevi... :mrgreen: ...ideja je bila da napravim sebi "more u kuci", za slucaj da nas opet "zakljucaju" i da ne mogu da mrdnem nigde, ni iz stana! Da nismo uspeli, i terasa bi bila ofarbana i napravljena "kao morska", i okreceno bi bilo! :whistle:


Cetiri dana pre polaska, "prelomio" je da ipak idemo...da pokusamo...ako prodjemo u Bugarsku, a Grci definitivno zatvore granice za nase gradjane, ostacemo u Banskom i uzivacemo u planinskom turizmu leti! :dance:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 07 Avgust 2020, 12:08 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Elem, ostade 2 nedelje do puta...koji je trebalo da pocne 4. jula...ja sam se spakovala, pa sta bude- bice! Vesti smo pratili, situacija se menjala iz casa u cas, iz dana u dan...uslovi prelaska granice, jedne, druge, formulari, treba se testirati, ne treba, treba u samoizolaciji posle biti 2 nedelje, pa- ne treba...dobro nisam odlepila u tom periodu! :? Kao i poslednjih nekoliko puta, dok smo jos redovno isli na more, plan je bio da idemo preko Bugarske, da prespavamo u Banskom...Zoki se "lomio"...

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 07 Avgust 2020, 12:19 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
U komunikaciji sa gazdaricom, saznao je da su mnogi gosti otkazali...Iva, devojka iz Nikanine agencije, i nasa mlada drugarica, slala nam je slike, na kojima smo mogli da vidimo da je situacija po turizam u Grckoj jako losa...gazdarici Dini smo javili da krecemo i da se nadamo skorom vidjenju! :pray:

Bila sam kao na iglama, sve dok u subotu, 4. jula, oko 9 h ujutro, nismo krenuli! :op-op: :op:
Od tog trenutka, moj unutrasnji "neko" mi je govorio da ce sve biti u redu...i da cu uci, milom ili silom, u Grcku! :mrgreen: Dok je Zoki vozio, pomagala sam "dodajuci gas svojom licnom energijom"! :shifty:

Svih prethodnih dana, pa i tog, tokom voznje smo pratli stanje na prelazima...ljudi su hvatali "poslednji voz" za izlazak iz zemlje, jer je tih dana bilo zaista dramaticno- povecavao se broj preminulih, zarazenih i bilo je samo pitanje casa, kada ce nas "zakljucati" ili nasi- u kuce, ili kada ce zemlje kroz koje prolazimo i u koje idemo, reci "Stop" za Srbiju!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 07 Avgust 2020, 12:27 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Moj zadatak, kao "malog od plovidbe", :mrgreen: , bio je da, svakih pola sata, pregledam stanje na granicnim prelazima...tako, na kraju, skrenusmo prema Strezimirovcima, jer je tamo bilo prazno...kako smo prisli zajednickom prelazu, prisao nam je doktor, pogledao "kakvi smo"...a nas dvoje, s osmehom od uva do uva, kakvi bismo pa bili?! :lol: Drugi sluzbenik uze pasose, formulare, koje smo popunili kod kuce, upita gde idemo..ode, ispecatira, vrati nam pasose, formulare...i pozele nam srecan put! Sve- za samo par minuta! Huh! Dobro je, prva granica predjena! Bez cekanja, testiranja, zezanja... :op: :op-op:

Tu sam se vec sasvim opustila i moje letovanje, ovogodisnje, "koronsko", zapoce! :smesko-gore-dole:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 07 Avgust 2020, 12:34 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
"Leteli" smo ka Banskom...prolazili su poznati pejzazi...ne znam zasto ljudi imaju predrasude...priroda je bozanstvena, a ljudi, svi do jednog- preljubazni! :ljubac:

A ja...pocela sam da fotkam cim smo odmakli par metara od granice! :mrgreen: Zar je moguce da se covek toliko raduje, takvoj jednoj sitnici?!

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Oko 15 h smo stigli u Bansko, u hotel u kome smo vec boravili pre...ljudi je bilo vise nego ranije...cenim da su i Bugari gledali "gde da odu", kad ne mogu vec na tudje more...Zoki kaze da nas je bilo 50-ak u hotelu..to ne znam, ali znam da nas je bilo dosta na hotelskom spoljasnjem bazenu..zar sumnjate da smo odmah poceli da upijamo sunce? :mrgreen: Bilo je 27*, uz onu planinsku svezinu...vazduh- bladodet za pluca...narocito moja, ispunjena dvomesecnim isparavanjima farbi! :op-op: Ne umem da opisem osecaj uzivanja tog trenutka...ne umem! :romance-grouphug:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 07 Avgust 2020, 12:43 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Ostali smo na bazenu do pola 7...vec je pocelo da biva hladnjikavo...ideja je bila da se presvucemo i odemo negde na veceru...medjutim, skriveni stres, sakupljan mesecima...pa poslednjih dana...pa od tog jutra, uz samo putovanje, ucinilo je da smo se osetili umorno...u ogromnoj sobi od 25 m/2 popadali smo na krevet...uz pracenje vesti na laptopu, sendvice koje smo poneli od kuce, zavrsili smo tako sto smo zaspali...probudih se posle par sati...izadjoh na terasu, a na njoj- mirise suma, tisina...divota Bozja!

To mi je bilo prvo ljudsko dugacko spavanje, posle x-meseci!

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Rano sam se probudila, u zoru...slusala ptice, udisala miris prirode punim plucima i zelela da mi taj trenutak ostane zauvek u secanju...

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 07 Avgust 2020, 12:50 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Ubrzo se i Zoki probudio...plan je bio da u 8 h doruckujemo i krenemo sto pre...medjutim, stanje na prelazu Promahonas, jedinom koji je radio za prolaz u Grcku, rano ujutro je bilo strasno...kolona automobila bila je duga 10 km....cekalo se po 10 i vise sati da se predje granica...pratili smo sve vreme desavanja...kad smo to videli, resismo da ne zurimo...neka svi odu, mi cemo tek kasnije popodne, kad se rascisti guzva...dorucak smo mogli da biramo, izmedju 4 ponudjena...nije radio "svedski sto", kao ranije, vec je konobar prilazio i dao nam mogucnost da biramo izmedju 4 tipa dorucka...kada je poredjao sve na sto, konstatovali smo da bi 'ladno jos dvoje moglo da se najede pored nas! :mrgreen:

Svo osoblje hotela i restorana nosilo je maske...gosti, kako ko...unutra...na dorucku - niko!

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 07 Avgust 2020, 13:05 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Vratismo se u sobu...sta da radimo sad...mozda da odemo na bazen...dok sam odvajala stvari za "plaziranje", Zoki pogleda laptop i samo viknu: "Nema nikog na granici, krecemo!" :dance: Te brzine! Osim velikih kofera, sve ostalo je bilo sa nama u sobi! Za 10 minuta smo se spakovali i krenuli! :? :mrgreen:

Usput sam pratila stanje...nema vozila..pa ih ima 5-6...Zoki je bio nepoverljiv, ocekivao je, ipak, guzvu...kada smo se priblizili prelazu na 10 km- :mrgreen: - nije bilo auta...jedna uzbrdica/nizbrdica- nema nikog! Druga...treca...2 km...1 km...500 m...sama granica- jedan auto prilazi u isto vreme kad i mi! Jupiiiiiii! :op-op: :op:

Dolazimo na red...prilazi jedan sluzbenik...uzima pasose...drugi trazi formulare...takodje unapred popunjene...treci- saobracajnu...cetvrti nam pokazuje da se sklonimo ustranu i sacekamo...vidim 3-4 kolone...u svakoj, sa strane, sedi medicinski radnik "u punoj ratnoj opremi", sa skalamerijama za uzimanje briseva...vec je 32*, vruce i nama "razgacenima"...posle par trenutaka prilazi nasem autu i kaze: "Jedno od vas dvoje treba da se testira, svejedno ko!" Ja sam, znate vec, zatrpana stvarima i kazem Zokiju: "'Aj'', molim te, ti!" :whistle: :shifty: (ne trpim stapic u grlu, tera me da :puke-front: !)...Zoki pridje stolu, pogledase formular, doktorka pokaza kolegi broj godina, ovaj rece Zokiju da ne treba da radi test, jer ljudi nasih godina nisu infektivni...za to vreme, ja ne disem...ne okrecem se...molim Boga da samo sve prodje...ne verujem da Zoki otvara vrata...vracaju nam sva dokumenta...ne stizem da se snadjem, da slikam...a oko nas foto-reporteri skljocaju...daje gas...posle par metara, slavodobitno se pogledamo, kezovi se razlise preko lica...Slika...sad je bilo stvarno ono "Welcome to Greece and enjoy!" :op: :op-op: :bravo: :ljubac:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 07 Avgust 2020, 13:14 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Ooooo, da li treba da opisujem tu radost, to olaksanje, taj osecaj slobode...?! Ostatak puta, do Keramotija, prolete...uspeli smo da stignemo na vreme za trajekt...nijedan od poznatih...sad se ukrcavamo na "Dimitrios", ogroman...ali skoro prazan...trajekti idu redje, ne kako smo navikli na svakih 20-30 minuta...ulazimo...tog trenutka pomislim: "Sad mogu sta hoce! Neka zatvore, zakljucaju, ja cu biti srecna da MORAM da ostanem mesecima zarobljena TU"! :op-op: :op:

Celim putem od granice pokusavam da vam posaljem poruke...svima da se javim...posaljem pokoju sliku "svete grcke zemlje"- ne ide! Tek po ulasku na trajekt, Slika, Zoki vide u cemu je problem, poveza se na drugu mrezu...i onda- vidim 50 propustenih poruka, "a svaka ista": "Prosli ste kroz iglene usi, u 12 h se zatvara granica za Srbe"! :op-op: :op: :op-op: :op: :nja-nja: :plez:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 07 Avgust 2020, 13:23 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Na samom trajektu, kao i u luci Keramoti, osoblje nosi maske i rukavice...iako su napolju, na otvorenom i vetru, mnogi nose maske...sedista su obelezena gde sme, a gde ne da se sedne...u toaletu- precisto...svega ima+ sredstvo za dezinfekciju ruku! :mrgreen:

Trcim sa onom maskom, kao ludak, po palubi...pa utrcavam unutra...trazim galebove, da ih ovekovecim i ovog puta...ali, njih ima malo, jako malo, u odnosu na pre...na kraju odustajem od pokusaja "da ih nahvatam", sedam "u prvi red" i nestrpljivo cekam da pristanemo... :angry-tappingfoot: :mrgreen:
Zoki me "ovekovecuje" i stavlja, bez mog znanja, sliku na forum! :snooty: :shifty: Uz komentar: "Pef, na prvoj borbenoj liniji!" :mrgreen:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 07 Avgust 2020, 14:49 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Da me Zoki nije pozurivao da udjem sto pre u auto, tacno bih kleknula i poljubila "moje sveto tle"!

Ovako, izadjosmo u trku i jos "brze" pohitasmo ka Pefkariju! :op-op: :ljubac: Usput sam delila :ljubac: :ljubac: mestima pored kojih smo prolazili...novitet (za mene)- hotel "Sentido" (na Pachisu")...ostrvo je zelenije nego inace...nema gotovo nikoga na putu...vidim da je drvece poraslo, sav onaj "zelenis", popaljen ranijih godina...prvi put na Ostrvu primecujem gomile oleandara...nekada sam istrcavala iz auta, tamo pred granicu sa Makedonijom, ne bih li "macetom" odvojila poneki pelcer...sada ih je puno i ovde! :op: :op-op: Masem Scali Sotiras za Zmaju; Pachisu za Teddi, Dexta, Blazu; Tripitiju za Naleta; Prinosu i Kazavitiju- za sebe... :mrgreen:

Stizemo kao vetrom noseni...poslednjih 200 m, pred sam ulazak u moje omiljeno mesto, srce tuce- da iskoci! I ja bih za njim, da hodam ostatak puta, do hotela...nema uobicajenih setaca...kao kad dolazimo u aprilu, maju...

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 07 Avgust 2020, 15:14 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
I, ulazimo na posed nase Dine...stariji sin se zalece ka prozoru, ja stavljam "stit" od ruku...dodirnemo se pesnicama...izlazim iz auta, sa ostalima se pozdravljam na isti nacin...u tom trenutku, neko povika: "Vesnaaaaa!" Prepoznajem glas, ali ne vidim "vlasnika"...iz restorana istrcava Rula, vlasnica jednog od dva "Girosa" u Potosu... siri ruke da me zagrli, ja ustuknem, pitam je: "Zar se ne bojis?!", a ona ce meni, na cistom srpskom: "Ma, 'ajde bre, Vesna!"...i cvrsto me zagrli...i tu mi se "otvori dizna"! Slika Onda i Dina rece: "Pa, ni ja se ne bojim"! Onda skocim na nju, izgrlismo se...i- srce se vrati na mesto...posle duge 4 godine! :shifty: :op-op: :kolo: Ono malo sveta sto je bilo u restoranu, zaposleni konobari, nova lica za mene, bili su pod maskama, gledali su prizor i verovatno mislili da nisam bas sva svoja! :smesko-levo-desno:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 07 Avgust 2020, 15:23 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Brzinski smo izbacili "bagaz" iz auta, osvezili se na brzaka, presvukli u "kupacice-gacice", :mrgreen: :op: , i sjurili na plazu!

Stigli smo oko 17 h pred hotel, dok smo se pozdravili, istovarili, popricali, spremili za plazu, bilo je skoro pola 7...na plazi me je cekao moj suncobran... Slika Slika Slika...zalazak sunca, onaj najlepsi, prvi frape u Grckoj...pesak pod nogama...ono sto sam toliko dugo i strpljivo cekala! :op: More- toplo, bozanstveno, a napolju ne pretoplo...idealan dan, idealan docek- fantazija!

Okidam prve fotke! Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 07 Avgust 2020, 15:29 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Odande vam saljem prve utiske...prve fotke...uzivamo svim culima...more- nikad kristalnije...mir i tisina, jer je gostiju malo...mirise so, ali- BAS mirise! Udisem punim plucima, kao, jos juce, sto sam udisala planinski vazduh...mazim onaj pesak, kao da nikad to nisam radila...ili da nikad vise necu...puj-puj! :mrgreen:

Do pola 10 ostajemo na plazi...poslednja odlazim, ostali, malobrojni gosti za jul mesec, sede na veceri...ja sam zauzela svoj tron i ne zelim da mrdnem! Sto je slano more! Stipa me za oci! :o :shock:

Vidim promene u restoranu, basti...veceramo....bas bih da izadjem i prosetam, ali vise nemam snage...raspremam po sobi, da bih sutra "startovala" kao zapeta puska! :mrgreen:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Gle, neobicnog oblaka! Ma, je l' ti to meni nesto...?! :mrgreen:

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.