Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 17:37

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 171 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Petak, 13 Mart 2015, 12:38 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 13:25
Postovi: 1000
Drugari,
Otvaram novu temu sa ciljem da razmenimo mišljenja što se tiče smeštaja na Tasosu u kojima smo boravili ili planiramo da boravimo.
Krenimo da opisujemo smeštaje u kojima smo bili, pitamo, odgovaramo na pitanja, , postavljamo fotografije :op:

_________________
Pobeći negde, daleko, što dalje...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 13 Mart 2015, 23:50 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
:bravo: Jelo, bravo za temu, mislim da mi puno toga mozemo ovdeda pisemo!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 14 Mart 2015, 13:24 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Vas dve samo otvarate teme a nista ne pisete. :banana-gotpics: :ljubac:

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 14 Mart 2015, 13:45 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:29
Postovi: 2521
Lokacija: Vinchester city
Pol: Bata
Kamperi na ovoj temi mogu samo da vas pozovu da obidjete neki od tasoskih kampova :sator:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 15 Mart 2015, 01:59 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 13:25
Postovi: 1000
urbi je napisao:
Vas dve samo otvarate teme a nista ne pisete. :banana-gotpics: :ljubac:


Ma nemoj :smesko-levo-desno:

_________________
Pobeći negde, daleko, što dalje...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 15 Mart 2015, 10:38 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
urbi je napisao:
Vas dve samo otvarate teme a nista ne pisete. :banana-gotpics: :ljubac:


:haha: Sto, pa i to je nesto. Nacice se i neka fotka. ;) :ljubac:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 15 Mart 2015, 12:26 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 13:25
Postovi: 1000
Vila Elekon nalazi se na Golden beachu (Skala Panagia). Do plaze je deli dva - tri minuta hoda. Nova je i gazde su mlade, vrlo vredne i vrlo ljubazne.
Mi smo bili smešteni u prizemlju u stvari se moze reći da je to suteren i bili smo jako zadovoljni. Vrlo je čisto, dvorište lepo, posteljina i peškiri se menjaju na tri dana.

Pošto slike govore više od reči:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Put koji vodi prema plaži

Slika

Par sličica iznutra

Slika

Slika

Slika

U prizemlju su studio i mali apartman (u kom smo mi bili)
Ne sećam se da li smo plaćali 60eur/dan ili 65 eur/dan u jeku sezone od 01.08. za 5 krevetni apartman.

Na spratu su mezoneti koji su dosta skuplji.

U blizini (na 2min. hoda) imate sve: dva marketa, par prodavnica suvenira i plažne opreme, nekoliko restorana, ujutro prolazi kombi sa ribom.
Plaza je u tom delu (i levo do kraja gledajući prema moru) po meni najbolja. Na plazi je jedno ogromno drvo tako da o suncobranu ne morate da razmišljate, mi ga nismo nosili na ovu plažu. Ima ležaljki. Ima muzike iz beach bara. Postoji i kabina i tuš. U zaleđu postoji nekoliko restorana ako ne idete u sobu na ručak.

Uveče nema gde puno da se šeta ali Skala Potamia je na 2km pa se kolima ili peške može otići tamo. Nije daleko ni Panagia ni Limenas za večernju šetnju.

_________________
Pobeći negde, daleko, što dalje...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 15 Mart 2015, 12:54 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:29
Postovi: 2521
Lokacija: Vinchester city
Pol: Bata
Limenas za vecernju setnju? Koliko je to km?
Koliko je bio kamp daleko od vas?


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 15 Mart 2015, 13:34 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 13:25
Postovi: 1000
Ne znam tačno koliko ima do Limenasa. Mozda 10-tak km. Ali dobro znam da nije problem odvozati se tamo u večernju šetnju.
Vrsni poznavaoci Tasoskih puteva koji imaju navigaciju i razumeju se u koordinate mogli bi da ti daju precizan odgovor o udaljenosti.
Kamp nije daleko, 5min hoda.

_________________
Pobeći negde, daleko, što dalje...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 15 Mart 2015, 21:27 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 08:04
Postovi: 2947
Lokacija: Sremski Karlovci
Pol: Seka
Katerina Studios, Pashis beach.

Dvorište je prostrano, lepo uređeno sa dosta cveća, dosta prirodnog hlada od maslina i jednog velikog bora, puno zezalica za decu. Bili smo smešteni u 6-krevetnom apartmanu tako da je bilo mesta više nego dovoljno. Mogli smo da koristimo roštilj u dogovoru sa ostalim gostima. Do plaže se stiže kroz dvorište i moglo bi se reći da je privatna jer na njoj sem gostiju iz Katerine i susednog Filia drugih posetilaca nije ni bilo. Svaki apartman ima dve ležaljke koje na kraju dana moramo vratiti na mesto i zaključati. Posteljina i peškiri se menjaju na tri dana što mislim da je sasvim ok. Vlasnici su divni domaćini, gotovo neprimetni. Rano ujutro i naveče zalivaju vrt i jedino ih tada vidimo. Katerina ima dva apartmana, osam studia što dvokrevetnih što četvorokrevetnih i jedan bungalov koji se nalazi na samoj plaži. Ispred Katerine po mom mišljenju je najlepši ulaz u vodu, po koji kamenčić i ostalo pesak.
Najbliži market ovom smeštaju je na skoro 3km, tako da ste bez auta nemoćni.
Cena smeštaja nije mala, ali kakve pogodnosti ima ovaj smeštaj mislim da vredi svakog evra. U terminu od 17/07-27/07/2014. plaćali smo 115E na dan.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Prvi apartman je bio na

Slika

Staza koja vodi do plaže

Slika

Prilaz plaži

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Ponedeljak, 16 Mart 2015, 11:21 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 02 Septembar 2014, 12:38
Postovi: 2677
Lokacija: NS
Pol: Seka
Sto volim kad kritika urodi plodom :smesko-levo-desno: Lepe slicice Jelo :ljubac:


Bas je lepo ovo dvoriste Daco :)

_________________
Ako zelis da budes neko zaista poseban budi ono sto jesi...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Utorak, 17 Mart 2015, 11:23 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 13:25
Postovi: 1000
Antoniadis studio, Pachis beach[/b], nalazi se iznad magistrale, otprilike u nivou Pachis hotela. Do plaze ga deli oko 250m.

Utisci su različiti ali jedno je sigurno: Ovaj smeštaj je skroman a takva mu je i cena.
U pitanju su tro- i četvorokrevetni studiji u prizemlju i na spratu.
Studiji su jako blizu jedan drugom i neminovno je da srećete komšije jako često. Iskreno, mislim da je dobro rešenje za dve ili tri porodice koje letuju zajedno. Mi smo te godine upoznali jednu porodicu iz Makedonije (bili smo terasa do terase) i ne računajući to letovanje ove godine će biti 3. godina kako letujemo zajedno :).
Nama je bilo dobro. Četvorokrevetni studio u prizemlju je sasvim solidne veličine, kuhinja je standardno grčka, kupatilo bez ozidane ''tuš-kabine'' već stojite na pločicama dok se tuširate. Ali, dvorište je dobro za one koji imaju malu decu, jer ima deo sa ljuljaskama, kućicom na drvetu i raznim pletenim ''visuljkama'' u i na kojima deca mogu da se vrte i ljuljaju. Naša deca sve ostale smeštaje porede sa ovim koje zovu ''naše more'' (za to je kriva kućica na drvetu).
Meni je bilo super što mogu da skuvam ručak napolju (videćete na slikama, postoji ''šporetić'' koji je zajednički i nalazi se napolju.
Postoji i veš mašina u koju možete da ubacite peškire sa plaže i lepo ih operete.
Posteljina i peškiri se menjaju na 5 dana.


Slika

Slika

p.s. Ja godinama ''šmekam'' Katerina studios na Pachisu kao jedan od favorita ali ne znam da li ćemo ikada imati da izdvojimo toliko a da nas ''ne zaboli jako''...

_________________
Pobeći negde, daleko, što dalje...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 18 Mart 2015, 11:00 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Petak, 29 Avgust 2014, 11:39
Postovi: 17771
Pol: Seka
Jako su vam lepi ovi smeštaji, velika dvorišta, dalje od naselja u miru i tišini. Mi u principu više volimo da budemo smešteni u nekom mestu, ali volimo da pronađemo neki mirni kutak.

Kada smo prvi put bili na Tasosu, bili smo smešteni u prelepoj vili na ulazu u Potos, Sirenes. To se zvanično vodi kao apartmaski hotel, zato što je tamo uvek u paketu ide noćenje sa doručkom ili polupansion. Hotel se nalazi na samom ulazu u Potos, tako da ne dopire buka iz centra. Prekoputa hotela ima slobodan prostor za besplatno parkiranje. Sobe su vrlo prostrane, terase takođe, kupatila velika, a veću tuš kabinu u grčkoj do sada nismo imali. U svakoj sobi ima mala čajna kuhinjica, frižider. Hotel ima svoj bazen i doručak se upravo služi oko bazena. Doručak je sasvim dobar i raznovrstan. Što se tiče fotografija, ja ih nemam, u ostalom sve možete da vidite na netu. Te 2008. taj hotel je bio prilično jeftin, ali vidim da je sada sasvim druga priča.

2014. smo opet letovali na Tasosu i opet smo izabrali da nam baza bude u Potosu. Jednostavno, baš gotivimo to mesto. Ovoga puta smo izabrali bungalove Lysistrata. Nalaze se na kraju glavne ulice i ako su vrlo blizu centra, nekim čudom kada uđete u njihovu lepu baštu, vlada potpuna tišina i mir. Imaju svoj deo plaže sa beach barom i ležaljkama. Iznajmljivanje ležaljki ne ulazi u cenu koju ste platili za bungalov, već treba samo kupiti piće u baru. Vrt neverovatno lepo održavaju, pun je cveća, velikih palmi, poneko meni nepoznato staro drvo... U jednom delu se nalazi lepo ozidani roštilj. Sve je lepo skockano na relativno malom prostoru. Bungalovi su potpuno opremljeni svim potrepštinama, ali moram primetiti da su prilično skučeni. Eto, recimo gazde su mogle da kuhinju izbace napolje, kao u prethodnim primerima, pa bi bilo više prostora. Meni se naravno najviše dopao vrt i njega sam fotografisala. Nemam fotke iz bungalova, ni sa plaže, koja je onako ista kao i duž celog Potosa, sitno šljunkovita, ali na ovom delu je daleko manja gužva. U principu, jako smo malo boravili i na toj plaži i u bungalovu. Da ne zaboravim, Lysistrata ima i sopsteni ograđeni parking, što je pravo blago za onu gužvu od kola i ljudi u Potosu u avgustu mesecu. U bungalovima je bilo dosta stranaca, koji očigledno vole taj smeštaj.


Beach bar Lysistrata

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Subota, 06 Jun 2015, 22:56 
Nije prisutan
Početnik
Početnik

Pridružio se: Subota, 06 Jun 2015, 22:52
Postovi: 22
Da li neko ima iskustva sa hotelom Pachis beach?


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Nedelja, 07 Jun 2015, 00:33 
Nije prisutan
Predsednik Rep. Palataki
Predsednik Rep. Palataki
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ponedeljak, 18 Avgust 2014, 22:32
Postovi: 7013
Lokacija: Rep. of Palataki
Pol: Bata
Ja bio u gostima, vise puta. Pa dok ti koji su me ugoscavali ne dodju da ti odgovore, ja ti mogu reci svoje misljenje i on sto sam cuo od njih. Rec hotel mi bas ne ide uz taj objekat ali dobro. Male sobe i skroman smestaj, ali... Veoma prijatan ambijent i na samoj obali jedne od lepsih plaza na Tasosu. Klopa, koliko znam, je sasvim korektna.

Sad ti kazi sta te zanima i koje nedoumice imas, pa ce neko vec da ti odogovori.

_________________
Sve što možeš da opeglaš danas, ne ostavljaj za sutra!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 171 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.