Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 18:36

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Sreda, 22 Oktobar 2014, 12:38 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Nedelja, 19.10.2014. ...najavljen neuobicajeno lep i topao dan za ovo doba godine...tako i bi! :D

Pored gomile kucnih poslova, naslo se vremena i za izlazak na vazduh...Zoki ode u brzu setnju Kalisem, a ja sam pozelela da obidjem svoje kornjacice...dok ne zagudi zima...

Beogradski zoo-vrt je otvoren 12. jula 1936. godine. Zauzima oko 14 ha Kalemegdanske tvrdjave, koju su izgradili stari Rimljani. Njegov izgled menjali su razni porobljivaci naseg grada, a sadasnji izgled dali su mu Austrijanci jos u 18. veku. Promenio je 7 upravnika. Prvi upravnik vrta bio je industrijalac Vlada Ilic, tadasnji gradonacelnik Beograda, a poslednji, nedavno preminuli, Vuk Bojovic, koji je na tom mestu bio od 1986. godine.

Zoo-vrt je bio triput bombardovan, tako da je posle rata gotovo ostao bez zivotinja. Najstariji njegov stanovnik je aligator Muja, koji je preziveo sve sto i ovaj grad, a u vrt je stigao jos davne 1937. godine. Smatra se jednim od najstarijih zivih aligatora u svetu, a ja ga gledam skoro pola veka! Slika

Preko puta vrta je luna-park, sa "tockom" na kome sam se i ja vrtela kao deteSlika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 22 Oktobar 2014, 12:47 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 22 Oktobar 2014, 12:56 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Vrt je bio prepun ljudi...ulaznica za odrasle kosta 400 dinara, za decu- 300 dinara, a besplatan je ulaz za decu do 3 godine i studente biologije.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Ovo sam prosto morala da slikam! Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 22 Oktobar 2014, 14:52 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Lame

Slika

Slika

Evropski jelen

Slika

Slika

Slika

Slika

Emu

Slika

Cesma "jos iz mog vremena"...

Slika

Bizon

Slika

Jak

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 22 Oktobar 2014, 15:01 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
I cuveni aligator Muja, vrsnjak mojih roditelja...ovo je prvi put da sam ga videla da mrda...obicno lenjo lezi u bazencicu napolju....ljudi ga gadjaju novcicima (sto me beskrajno nervira!)...vise deluje da nije ziv, nego da jeste...

Slika

Piton

Slika

Foke....njihova "kuca" nije promenila izgled decenijama....

Slika

Slika

Nilski konj

Slika

Spomenik kerusi Gabi koja se hrabro borila da zadrzi zver pobeglu iz kaveza i koja je bila dugogodisnji cuvar parka....

Slika

Vukovi su mi bili, pored simpanze, najtuznije zivotinje u vrtu....

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 22 Oktobar 2014, 16:06 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Lemur

Slika

Slika

Orangutan koji je upravo dobio vocku da jede...kada je video gomilu ljudi, sakrio se iza ovog kartona u cosku...

Slika

Simpanza. Najtuznija zivotinja koju sam videla tog dana...delovao je kao da ce da zaplace...

Slika

Spomenik simpanzi Samiju, ljubimcu posetilaca vrta '90-ih, koji je uginuo posle teske bolesti...

Slika

Rakun

Slika

Ris

Slika

Feretka

Slika

Na ovom zidu stoji tabla "Paznja- zid je trosan"...nista se ne menja vec decenijama....tu gde se nalaze najopasnije divlje zivotinje, nema renoviranja...

Slika

Slika

Slika

Pokusavala sam da prepoznam nase kornjace, koje su moji ukucani odneli letos u vrt...pitala sam, cak, i jednog od radnika da li zna gde su male kornjace...rekao mi je da tesko da cu ih naci, jer ih u vrtu ima oko 300...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Beloglavi sup

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 22 Oktobar 2014, 17:32 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Ovaj deo vrta je trenutno prazan....ociscen i prazan....na ovom mestu su decenijama zivele najvece zveri u zivotinjskom carstvu: lavovi, tigrovi, leopardi, panteri, ris i najvece ptice grabljivice....ako pronadjem slike, u nekim svojim arhivama, pokazacu kavez u kome je ziveo "kralj zivotinja"...tako je rikao, jer nije imao, maltene, gde da se okrene...sada je napravljeno mnogo bolje resenje...mada, za tako velike zivotinje, i ovo sto sada imaju je premali prostor...

Slika

Slika

Slika

Slika

U ovom ogradjenom prostoru se nalazio bengalski tigar (mi smo ga zvali Sir Kan)...jednom prilikom, ocigledno ljut na "publiku", koja ga je cackala i izazivala, okrenuo se i popiskio "prvi red"....nas sin se toga seca!

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 22 Oktobar 2014, 17:52 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Slika

Slika

Arkticki vuk

Slika

Ris

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

"Vruuce kokiiceee...."

Slika

Antilopa gnu

Slika

Mala pustinjska lisica

Slika

Gepard

Slika

Sibirski kozorog

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 22 Oktobar 2014, 18:00 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Kako je bio lep dan, a oko ovog jezerceta ima puno klupa, ovo je bio najposeceniji deo vrta....

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 22 Oktobar 2014, 18:04 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Bela paunica je isla pravo ka meni...

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 22 Oktobar 2014, 18:11 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Nekoliko sati je proletelo! Usla sam pomalo neraspolozena, a izasla iz vrta "napunjenih baterija" i skroz srecna! Slika
Sada imate na raspolaganju nekoliko restorana, 2 suvenirnice, "kokicarnicu i sladoledzinicu", toalet, mogu da vas slikaju na ulazu, ako zelite...sve je nekako cisto i sredjeno...u vreme kada sam ja bila dete, pa i kasnije kada sam isla sa svojom decom, delovalo je nekako jadno...ovo sada je mnogo bolje...najvise ima ptica i koza...mada je zavidan broj i belih lavova i tigrova...jedino sto ja pamtim vreme kada su zirafe i slonovi imali "porodicu" (bilo ih je po troje)...i kada je bila tu velika zuta jednogrba kamila, koja je znala da "pljucne" one koji bi je zacikavali!

Ako niste iz Beograda, a imate dovoljno vremena za obilazak naseg grada, svratite na Kalemegdan, na kome cete naci muzeje, veliki park, ali i ovu oazu mira medju zivotinjama! Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 23 Oktobar 2014, 00:25 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 21 Oktobar 2014, 22:25
Postovi: 159
Pol: Bata
kuku crna Pef, cuti za ono "pola veka" , zar ja da te ucim :).
Nisam znao za Muju da je Muja, a gledao ga i kao dete i posle malo odrstao i polse MALO vise odrstao.
Ne bih voleo da sada ponovo pocnu premisljana o premestanju zoo vrta sa Kalemegdana. Kao u centru je grada, te mirisi ...te smeta zivotinjama...Pa cuveni berlinski zoo vrt, veliki ( a kazu jos veci je bio pre II sv rata, mada kazu da je i beogradski isao potezom do opservatorija pa mislim i dalje) je oduvek bio u centru grada, pa onda u centru zapadnog Berlina pa i dan danas vrlo blicu najpoznatijih trgovina tipa KDV i sl I NIKOME NE SMETA !!!! Niti pedantnim nemcima tu nesto "mirise" niti zivotinje u vrtu pocrkase...A jos je tu iznad njega zel.stanica ( po zlu glasu popularna u knjizi "Mi deca sa kolodvora zoo"-stariji se sigugno secaju i tog filma ...Kristijana F.) a kao nasem zoo u BG smeta par tramvajcica, i "kooolone" automobila oko spoljasnjosti zidina.
PRIZNAJEM-pored onolikog Berlina nisam stigao da udjem i u zoo vrt>Stigao do njega, eto pesaka iz tesnih gradskih ulica nekada zapadnog Berlina ( kasno bilo da ulazim, jer kazu sati i sati su potrebni da se obidje pa sam tek malo zvirnuo) .Ali sam ZAPANJEN bio , kad u 02.00 ujutru da predjem ulicu do mog hotela na Alexander placu na trotoaru pored mene ladno stade LISICA, saceka da prodju kola pa da predje ulicu. Naime u velikom parku u centru Berlina vodic nam rekao da jos zive lisice i divlje svinje i da slobodno isetaju do gradskih ulica....Eto zive a ne smeta im smog i vreva milionskog Berlina.
Ovo sve pisem, da bih naglasio , da u ma kakvom rezervatu bile zivotinje, to nikako nije njihovo prirodno staniste, gde bi one zivele prirodnom varijantom 100%, te OPET ovo pisem jer ne bih voleo da se otpocne sa nekim razmisljanjima o premestanju Zoo vrta sa Kalemegdana, koji je tu gde jeste i jedan od simbola samog Kalemegdana i grada i generacija dece i ljudi.

_________________
"...everything will be OK in the end,if it`s not ok, than it`s not the end..."


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 23 Oktobar 2014, 00:32 
Nije prisutan
Izviđač
Izviđač
Korisnikov avatar

Pridružio se: Utorak, 21 Oktobar 2014, 22:25
Postovi: 159
Pol: Bata
Pef nekada su mi favoriti u Zoo vrtu Bg bile foke, prodavali su ribice pored bazena pa smo ih hranili,a bogme sad mi je favorit ovo slonce na tvojim slikama :)

_________________
"...everything will be OK in the end,if it`s not ok, than it`s not the end..."


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 23 Oktobar 2014, 07:58 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:29
Postovi: 2521
Lokacija: Vinchester city
Pol: Bata
Ovih ribica kojima sam hranio foke i ja se sećam, kao i parova slonova i žirafa (za bebe nisam bašsiguran).
Pefka, lepe fotke!


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 23 Oktobar 2014, 10:32 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19554
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Drugari, drago mi je da ste pogledali ovu temu! Hvala vam na tome! :ljubac:

Volim da, na trenutke, budem opet dete, a obilazak ovakvih mesta me vraca upravo u to zivotno doba!

Dva Dekija, meni vrlo bliski, isto pamte sto i ja! :D Ako pronadjem (prave) fotke, iz vremena kada su moja deca bila mala (jer, onih kada sam ja bila dete, ima malo...i nema slika iz Zoo vrta!), potvrdicu ovo "za vise slonova i zirafa"!

I dalje deca hrane slonove i zirafe, sto ne znam koliko je pametno (i zbog decje bezbednosti i zbog zivotinja)....a, moja konstatacija je da se radi na ulepsavanju vrta, da svaki put vidim nove i lepe prostore za ptice, a prostori za divlje zivotinje, i to one veeeliiikeee, ostaju ili mali ili u delu neobnavljanom decenijama ...lavovi i tigrovi su prelepi, zdravi, sa lepom dlakom...majmuna je bilo mnogo vise ranije (mislim na zivotinje!), :D , narocito simpanzi...

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

cron

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.